S kým se u nás můžete potkat

A co konkrétně nabízíme

Rodinné konstelace

V našich životech se neustále něco děje nebo neděje podle našich plánů. Můžeme mít pocit, že vlastně nevidíme všechny souvislosti, prožíváme údiv a rozčarování. Hledáme možnosti, sílu, odhodlání najít sami sebe a svůj směr.

Uvidět pohyb v životě, v rodinách i v lidech kolem sebe nebo sami v sobě, znamená více možností. Při jakékoli konstelaci je možné zažít podporu od našich předků, najít spojení a cítit uvolnění, když se věci dostanou na své místo. Díky tomu se můžeme opřít o svoje kořeny a žít svobodně svůj vlastní život.

Podívat se můžeme na vztahy, práci, peníze, zdraví a chuť do života.

Věrka Lukášová

Pracuji již 20 let s lidskými příběhy. Ve své práci se zaměřuji na rovnováhu a harmonii individuálně v každém člověku a jeho životě. K tomu využívám své znalosti z oblasti psychosomatiky,homeopatie, NLP, kraniosakrální a viscerální terapie. Šestým rokem vedu každý měsíc konstelační skupinu. Konstelační výcvik jsem absolvovala u Bhagata v Institutu rodinných konstelací.

Čchi-kung pro ženy (nejen) s roztroušenou sklerózou

Během samotné sestavy tai-chi čchi-kungu se zklidníte, odpočinete si a naberete ztracené síly.
V mnoha ohledech si můžete zlepšit rovnováhu a stabilizaci těla.
Součástí cvičení je i krátká rozcvička, automasáž a další prvky čchi-kungu.
Nic těžkého, nemusíte se bát. Zvládne to opravdu každý.
 • Celé cvičení koncipuji podle individuálních potřeb žen, které kurz navštíví.
 • Cvičení je možné kompletně odcvičit i v sedě (vhodné i pro vozíčkářky)
 • Cvičení nově doplňuji i o prvky, které zpevní pánevní dno, protáhnou končetiny (prevence spazmů) a zlepší celkovou koordinaci těla.
Není nic lepšího na zachování a procvičení pohybové paměti. Naučím Vás nově nejen cvičit, ale i relaxovat a aktivně pracovat se svou nemocí/problémem/těžkou životní situací.
Cvičení odstraňuje stres, posiluje fyzickou kondici a uvolňuje napětí.
Nabije novou energií a pomůže pracovat s únavou.
Pomůže jít životem dál s větší lehkostí.
Pokud budete chybět, doženete se mnou lekce individuálně (zahrnuto v ceně kurzu).
Cena: 1500,- za celý kurz /10 lekcí/ (jednorázový vstup 200,-)
První lekce je ukázková - ZDARMA.
Případné dotazy a místo na kurzu si rezervujte předem na mailu lenka.kycer@gmail.com.

Vezměte kamarádky, rodinku, známé!

 
Kurz je určen pro začátečnice.
Lekce začnou 27. 9. 2019
Vždy v pátek od 16 - 17:15 hod.

Mgr. Lenka Kyčerková

(spolubojovník s RS), akreditovaná lektorka čchi kungu
Lence je 36 let a před rokem a půl se jí obrátil život naruby, díky neurodegenerativnímu onemocnění náhodně zjištěnému během výzkumu. Ihned začala hledat možnosti, jak podpořit klasickou léčbu alternativní možností. V čchi-kungu našla velkého pomocníka po všech směrech. Následně si dodělala lektorský kurz a učí cvičit další pacienty nejen s touto nemocí.

Psychoterapie, psychologické poradenství -- Individuální, párové a rodinné konzultace

„Všechno, s čím se setkáš, Ti může být cestou.“

Individuální poradenství a terapie může být cestou pro lidi, kteří cítí v některé oblasti svého života nespokojenost, jsou v obtížné životní situaci a vnímají potřebu změny.

Jana Kohnova

psycholožka, terapeutka, lektorka
Nechte za sebou nespokojenost, ztrátu životní energie, konflikty, úzkosti, agresivitu i traumatické událostí. Najděte vaší spokojenost a naplnění.

Reference

Zázraky se dějí!

roztoušené sklerózy je extrémně důležitý vnitřní klid a pravidelné cvičení. To vám řekne každý, ale jak to k sakru udělat, když po vyřčení "ortelu" všichni vytahují kapesníky ... 👊
Našla jsem spojení vnitřního klidu a cvičení. Ano, nezbláznila jsem se, vážně to jde. Cvičím sice doma, ale hledala jsem ještě něco, kde by jim nevadil můj občasný držkopád a nedávala bych nohu za krk. Nebudu napínat, tím tajemstvím je Čchi-kung.
První lekce byla krušná. Líbilo se mi to, ale doma bolel člověk na pět dalších životů dopředu, ale bacha, zacvičila jsem celou sestavu. Záhada bermudského trojúhelníku, jelikož do té doby jsem se neudržela rovně na nohou a tam jsem dala i holubičku! A ne, holubička neumřela ihned po vzletu, ale držela se statečně jako když jí bylo pět! 🤸‍♀️
Tenhle záhadný průběh mě přinutil k příchodu na další lekci. Znovu to bylo úžasné a po cvičení nejen že nic nebolelo, ale chodila jsem naprosto normálně. Tenhle bezva stav vydržel několik hodin. Po každém dalším cvičení se prodlužuje interval stavu, kdy chodím krásně jako laňka, která čeká na jelena. Dnes večer vyrážím znovu a už teď se moc těším.
Součástí Čchi-kungu je (na začátku i na konci) meditace, kde spolehlivě zahubíte všechny Voldemorty za celý den a odejdete domů jako nový člověk. 🍀

Tímto chci poděkovat i své lektorce, která asi ani neví, jak moc mi pomohla (a pomáhá). Díky, Míšo! 😇
REFERENCE ČCHI-KUNGBlogerka - Můj život s roztroušenou sklerózou
Čchi-kung doporučuji každé ženě, co hledá zklidnění a ukotvení. Meditace, strečink, automasáže, aromaterapie doplňují samotnou sestavu, kterou se postupně detailně učíme. Lektorka Míša je báječná, velmi citlivá na náladu skupiny. Skvěle přizpůsobuje hodiny naším aktuálním potřebám.
REFERENCE ČCHI-KUNGLucie Kratochvílová
Ahoj Reny, jedním slovem - úžasné. Tvé vedení, i struktura cvičení, i sestava samotná. Líbí se mi všechny prvky průběhu večera, od sdílení, přes relaxace, rozcvičení, masáž - ta by mohla být klidně hodinová:-), a celou sestavu včetně hudebního doprovodu. Ať jsem přišla jakkokoliv rozhozená, ze cvičení jsem odcházela vždy klidná, smířená s celým vesmírem - jako všechny ženy. Podařilo se ti najít krásný prostor přesně odpovídající počtu žen. Cením si tvého klidného citlivého vedení, pevného jasného hlasu a vnímavosti vůči nám. Myslím, že se ti podařilo vytvořit skupinu žen, které budou spolu s tebou dál pokračovat. Já určitě. Děkuji!
REFERENCE ČCHI-KUNGS láskou, Romana
Ahoj Renčo, Tvoje lekce pro mě znamenaly velkou pomoc v nelehkém období, kdy jsem potřebovala zklidnit a nabrat další potřebnou energii ke zdolání (snad) poslední překážky na mé cestě k uzdravení. Děkuji Ti moc za to, jak lekce Čchi-kung pro ženy vedeš a jsem moc ráda, že jsem mohla a můžu být součástí naší krásné skupiny. Přeji Ti spoustu dalších takových kurzů a těším se, že se na nich budeme i nadále potkávat a čerpat pozitivní energii.
REFERENCE ČCHI-KUNGŠárka
Milá Renčo, chtěla bych velmi poděkovat za možnost absolvovat kurz Čchi-kung pro ženy pod Tvým vedením. Musím upřímně říci, že jsem se každý den těšila na další lekci a společné setkání. Obdivuji Tvůj entuziasmus, radost a vlídnost, která z Tebe přímo čiší. Dokázala jsi navodit skvělou atmosféru plnou pohody, přijetí, harmonie a radosti. Naučila jsi nás nejen jednotlivé cviky Čchi-kung, ale zprostředkovala jsi nám také filozofii, která za tímto cvičením je. A musím zmínit také velmi intenzivní řízenou relaxaci, která dle mého názoru každé cvičení ještě umocnila. Cvičení mi otevřelo zcela nové obzory a jsem za to velmi vděčná. Už se těším na další společná setkávání. Doufám, že kurz bude pokračovat! :-) DĚKUJI!
REFERENCE ČCHI-KUNGŠárka
Ahoj Renčo. moc děkuji naší lektorce Renči za její nadšení pro toto cvičení, kterým mě „nakazila“. Už po prvním setkání jsem věděla, že chci pokračovat a že bych ráda přišla na každou lekci, protože bych mohla přijít o hodně nových zkušeností. Na hodinách jsem cítila zpomalení a tím silněji jsem asi mohla prožívat pocit, že v životě jde něco i snadno, s minimálním úsilím. Velmi příjemný pocit, který si snad dokážu zapamatovat napořád. Prostě někdy je dobré nechat věci jen tak plynout. Po lekci jsem odcházela s příjemnou nahromaděnou energií. Je mi líto, že kurz už končí, protože toto cvičení je návykové. Ale snad si najdeme čas si ještě společně zacvičit.
REFERENCE ČCHI-KUNGJana
Úžasná uklidňující cesta k sobě vedená úžasnou ženou. Těším se na další lekce cvičení! Děkuji!
REFERENCE ČCHI-KUNGGabriela
Kurz cvičení Cchi-kung pro probuzení a podporu ženskosti, který jsem absolvovala pod vedením Renaty Michálkové, byl jedním z nejpříjemnějších cvičení, které jsem navštěvovala. Paní Michálková cvičení vedla s velkou lehkostí, citem a laskavostí, její vysvětlování jednotlivých částí sestavy bylo velmi srozumitelné. Čím byly ale tyto hodiny vyjimečné, bylo jakési zvýšení sebedůvěry a sebehodnoty, které v nás dokázala paní Michálková - ne slovně, ale svým přístupem - navodit. Za její vedení jí velmi děkuji a přeji jí mnoho dalších spokojených "cvičenek".
REFERENCE ČCHI-KUNGKateřina

Čínská medicína, Léčebné pobyty v Egyptě

Mým cílem je Vaše celkové uzdravení a vyladění Vašich meridiánů, nikoliv hodinová relaxace. Rozhodně Vám neslibuji, že léčení u mně bude procházka růžovým sadem, někdy to možná bude i trochu bolet:-)  Přestože ovládám několik různých masážních technik, jejich použití závisí vždy na konkretním problému a potřebě pacienta, takže si dopředu nevybíráte, jak Vás budu uzdravovat. První terapie trvá zpravidla 1,5- 2 hodiny a skládá se z několika různých částí:

 • vstupní diagnostika

 • hlubší diagnostika pomocí baňkování, manupresury a pulsní diagnostiky

 • následná léčba (akupresura, sujok, tuina, moxa, quasha, reflexní terapie, Dornova metoda, atd.)

 • stanovéní podpůrné léčby (přírodní léčiva, čaje, masti, oleje, náplasti, koupele, pohyb a změna stravovacích návyků, atd.)

 • domluva dalších návštěv (cca 1x za 1-2 týdny, dle potřeby a Vašich možností)

Dále nabízím:

 • potravinové doplňky čínské fytoterapie (wany, tangy), potravinové doplňky Mudr.Hofmanna

 • přednášky o stravování podle TČM

 • kurzy baňkování

Jana Marešová

terapeutka
Uzdravím Vaše tělo i duši
Jsem terapeut čínské medicíny. Je zvláštní, že zrovna u této části jsem strávila nejvíc času, pokud mám psát o práci, kterou dělám, nebo čemkoliv jiném, nestačí mi papír, nicméně když přijde řada na to, abych popsala svoji osobu, nějak ztrácím slova. Léčitelstvím se zaobírali už mí předkové - babička i maminka, která byla známou Brněnskou léčitelkou Ačkoliv byl celý můj život ovlivněn čínskou medicínou, trvalo mi několik let, než jsem připustila, že i já bych měla tento "dar" šířit dál a začít se TČM věnovat více do hloubky. A tak se opět dostávám k tomu, kdo tedy jsem a cože to vlastně dělám? Odpověď na tuto otázku není zcela jednoduchá. Někteří mě nazývají terapeutem čínské medicíny, jiní šarlatánem, léčitelem nebo snad dokonce čarodějnicí? Já sama si myslím, že jsem asi od všeho trochu.

EFT - technika osvobození emocí, naslouchání vlastnímu tělu

Metoda EFT je moderní technika harmonizující lidský organismus. Jedná se o terapii, která spojuje psychologické poznatky se znalostmi o energetických (meridiánových) dráhách v těle. V průběhu terapie je součástí psychologické práce s klientem stimulace vybraných meridiánových bodů poklepem konečků prstů

EFT lze aplikovat v oblasti:

 • emocí (traumata, strachy/fobie, hněv, nervozita, smutek, stud, pocit viny, pocit nejistoty, žárlivost, závislosti apod.),
 • myšlenkových vzorců ? negativních přesvědčení (nezasloužím si, neschopný, bezcenný, neatraktivní, bez lásky, bez síly, bezbranný, méněcenný apod.),
 • fyzických potíží (bolesti hlavy, alergie, nespavost, problémy s trávením…)

EFT Vám pomůže:

 • vyrovnat se s minulostí,
 • zbavit se omezujících vzorců chování,
 • zbavit se strachu z budoucnosti
 • uzdravit se.

Anna Kršková

bodypsychoterapeut a praktik EFT
Do nedávna jsem pracovala jako profesionální průvodkyně porodem a to v porodnici i doma, to mi umožnilo nahlédnout do různých úrovní psychiky ženy během těhotenství a porodu a jejího vlivu na průběh porodu. Pracuji jako bodypsychoterapeut a praktik EFT, pomáhám lidem rozvíjet kontakt se sebou, svým tělem a pocity, naslouchat tělu jako moudrému rádci, nalézat a naplňovat jeho potřeby a žít tak plnější, zdravější a radostnější život.

Vědomá cesta ke svobodě

Pokud cítíte, že Vás už nebaví situace ve které se nacházíte a toužíte po změně velmi ráda budu součástí vaší proměny. Jste úžasné bytosti plné nekonečného potenciálu a já Vám z celého srdce přeji, ať se zbavíte starého co Vám neslouží a rozlétnete se.

Jste připraveni podniknout Cestu a zažít skutečnou změnu? 
- cítíte v životě strach, obavy nebo stres způsobený prací, rodinou nebo zdravotním stavem?
- máte zdravotní problém - fyzický nebo mentální?
- toužíte po větším naplnění ve vztazích?
- omezuje vás dlouhodobě pocit únavy, demotivace, slabosti nebo deprese?
- odkládáte své činnosti a povinnosti, bojujete s nerozhodností i tehdy, kdy na vaší práci záleží?
- cítíte, že jste se v životě "zasekli", jako byste nevěděli, kterým směrem se vydat, nebo jak z toho ven?
- i zdánlivě běžné věci nebo blízké osoby ve vás dokážou vyvolat hněv nebo zuřivost?
- máte pocit, že jste neschopní, nemožní, horší než ostatní, popř. pocit, že ostatní mají v životě větší štěstí, jen vám se nic nedaří?
- máte svoje životné cíle a vize, ale nevíte, jak je realizovat?
- chcete objevit svůj vlastní skutečný potenciál, svůj smysl života?
- máte pocit, že v životě musí existovat „ještě něco víc…“?

Dagmar Mertová

„Jedním z největších darů, které si můžeme dát, je otevřít se pravdě o sobě samých a nalézt své skutečné já. Celá naše bytost pak zazáří jasným světlem.“
Jsem vděčná za každou zkušenost ve svém životě, za nemoc, kterou jsem si prošla a díky nim získala směr a sílu se ponořit do hloubky sama sebe a podívat se na přesvědčení a strachy, které jsem si o sobě během života vytvořila. Cesta je pro mě dar. Najednou vidím ty možnosti, které jsem měla zastřené, cítím tu sílu, která ve mě dřímala.